03.05.2017 – Wycieczka w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba jest powszechnie znaną górską miejscowością turystyczną. Jednak wśród rowerzystów często pojawiają się opinie, że nie ma tutaj gdzie jeździć, bo wszystkie trasy są w Parku Narodowym. Na naszej wyciecze udowodnimy jak bardzo błędne są to stwierdzenia!

Szklarska Poręba ma do zaoferowania unikalną w skali europejskiej różnorodność mniej lub bardziej naturalnych szlaków i ścieżek leśnych, które wszystkie idealnie nadają się do jazdy rowerem górskim. Duża część z nich powstała na długo przed drugą wojną światową i powoli jest zapominana. Jednak razem z Wami odkryjemy je na nowo! Oczywiście nie zabraknie też tych trochę bardziej znanych szlaków, które połączymy w absolutnie unikalne kombinacje.

Aby móc zwiedzić więcej ciekawych zjazdów w ciągu wycieczki, co najmniej raz skorzystamy z opcji podjazdu pociągiem, który pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu i sił. Ceny biletów są wliczone w cenę wycieczki!

Poziom trudności planowanej wycieczki będzie szeroko pojętym All-Mountain, czyli nie za łatwo i nie za trudno. Będziemy jeździć przeważnie po górskich ścieżkach, zarówno tych gładkich, jak i tych bardziej kamienistych. Odpowiadać to będzie temu co znacie z naszych szkoleń techniki jazdy podstawowy+teren, średnio zaawansowanych i Tylko dla kobiet. Można to też porównać do trudnych górskich maratonów MTB.

Trasa wycieczki będzie na bieżąco dostosowywana do oczekiwań i wymagań grupy. W przypadku grupy większej niż 5 osób wycieczkę będzie prowadzić dwóch przewodników, co będzie umożliwiało ewentualny podział uczestników na dwa poziomy trudności.

Prowadzenie wycieczki przez dwóch przewodników, ma na celu również zapewnienie możliwie największej płynności jazdy, również w sytuacji niespodziewanych awarii.

Wycieczka ma charakter rekreacyjno-turystyczny. Co prawda spędzimy w górach cały dzień, jednak tempo jazdy będzie spokojne i nie zabraknie czasu na podziwianie widoków, zrobienie kilku zdjęć i przerwę w schronisku.

Przed zapisaniem się przeczytaj Regulamin wycieczek

ZAPISZ SIĘ
  • Termin: 03.05.2017
  • Miejsce zbiórki: Stacja kolejowa Szklarska Poręba Górna
  • Godzina zbiórki: 9:30
  • Czas trwania: do 8 godzin
  • Cena: 99 zł od osoby
  • Ilość uczestników: do 10 osób

Mapa miejsca zbórki


Wyświetl większą mapę

 

Zapisz się za pomocą poniższego formularza na:

03.05.2017 – Wycieczka w Szklarskiej Porębie