Relacja z Buduj z POMBA w Zabrzu – HASIOK

21 i 22 maja na hałdzie w Zabrzu odbyła się trzecia już akcja Buduj z POMBA. Tym razem budowaliśmy pierwszy singletrack na hałdzie. Słońce nam pięknie przygrzewało, ludzie dopisali i praca szybko szła do przodu.
gif3
Rowerzyści z Zabrza chcą wykorzystać nieużywane tereny przy kopalni do celów rekreacyjnych. Znajdują się tam jeziorka oraz porośnięte trawą wzgórze. Są niedaleko miasta i już teraz są używane przez biegaczy i rowerzystów. Ideą Hasioka (Hałda Single OK) jest stworzenie miejsca przyjaznego wszystkim rowerzystom poprzez zbudowanie na nim ok. 10 km singletracka
POMBA zaczęła pracę już w poniedziałek, kiedy wytyczyła przebieg pierwszego, 3-kilometrowego odcinka. We wtorek wjechała na niego koparka, żeby przyspieszyć pracę. Na tak przygotowanego singla w sobotę wkroczyli ochotnicy.Ślązacy zmobilizowali się znakomicie – przyszli licznie i z zapałem do pracy. Po krótkim wstępie i wyjaśnieniach z naszej strony, ochoczo zabrali się do narzędzi. Lekko nie było, o czym każdy budowniczy tras wie, pot się lał strumieniami, ale efekty dawały dużą satysfakcję.
gif1
Nas jako POMBA najbardziej cieszy, że widać było wśród wolontariuszy dużą chęć tworzenia. Wszystko wskazuje na to, że powstanie grupa, która będzie przychodzić na tego typu wydarzenia wielokrotnie. Rodzi to nadzieję, że pierwszy odcinek powstanie do końca, nawet bez większego wsparcia ze strony miasta . A wiadomo, jak już miasto zobaczy jak świetną inwestycją są singletracki, napewno się do kolejnych ścieżek dorzuci.
gif2
Jeśli ktoś ze Śląska przegapił Buduj z POMBA w Zabrzu, a chce się udzielić na HaSiOK-u, odsyłamy do miejscowego, który nad tym czuwa (i ostro szaleje koparką) – Pawła. Kontaktować się jest najlepiej przez profil HaSiOK na FB

Mamy nadzieję, że kolejne Buduj z POMBA spotkają się z równie dużym entuzjazmem ze strony miejscowych rowerzystów.
2016-05-21_15-59-32_DSC_3854