Zapraszamy na Buduj z POMBA do Świeradowa

Lubisz jeździć po świeradowskich singletrackach? – Pomóż nam o nie zadbać! Pierwszy weekend kwietnia coraz bliżej, a wraz a nim „Take Care of Your Trail Weekend” – ogólnoeuropejska akcja dbania o nasze ulubione szlaki. Udział w niej biorą kraje z całej Europy i zobaczymy, który z nich zbierze największą ilość wolontariuszy. Dlatego czas zakasać rękawy i pokazać, że Polacy nie należą do osób, które tylko narzekają, że im trasy niszczeją i nic z tym nie robią.

Zapraszamy na Buduj z POMBA, które odbędzie się 1 kwietnia (sobota) w Świeradowie-Zdroju. Wspólnie postaramy się „odświeżyć” singletracki po zimie – pozbierać zwalone gałęzie, przeczyścić i pogłębić odpływy, poprawić nawierzchnię. Wszystko po to, by jeździło się po nich lepiej i przez długie lata! Oczywiście nie zajmiemy się wszystkimi kilometrami – skupimy się na odcinkach, które po zimie potrzebują najwięcej troski, by móc sprawiać frajdę rowerzystom.

Bo tego nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć – dobrze utrzymana trasa to więcej zabawy z jazdy. Nie trzeba się przejmować gałęziami czyhającymi na Twoją przerzutkę, kałużami po oś czy zbyt luźną nawierzchnią w zakrętach. Takich rzeczy na trasach, o które się dba nie ma, więc można się skupić tylko i wyłącznie na jeździe. I śmigać, śmigać, śmigać jak najdłużej i jak najczęściej.

Niewiele trzeba, żeby taki stan tras utrzymać, zwłaszcza jak się ma kumpli do pomocy. Nawet najbardziej monotonne zajęcie w towarzystwie ludzi o podobnych zainteresowaniach staje się naprawdę dobrą zabawą. A po robocie można się umówić z nowymi znajomymi na rower i razem szaleć na wspólnie „odświeżonych” trasach. Im więcej osób przyjdzie, tym szybciej pójdzie robota i większą sławę zyskają polscy rowerzyści na forum europejskim.

Przyjedź do nas!

  • Termin: 01.04.2017
  • Miejsce zbiórki: Parking przy Domu Zdrojowym w Czerniawie Zdrój (dzielnica Świeradowa) – mapa poniżej
  • Godzina zbiórki: 10:00
  • Czas trwania: 6 h

Jeżeli zdecydujesz się do nas przyjechać nie zapomnij zabrać ze sobą:

  • rękawic roboczych,
  • butów roboczych,
  • roweru – przecież trzeba przetestować to co zrobimy.

Mapa miejsca zbiórki


Wyświetl większą mapę