21.07.2018 – Wycieczka w Świeradowie-Zdroju

Świeradów-Zdrój jest na pewno jedną z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych rowerowych miejscówek w Polsce. Największą sławę przyniosły mu zaprojektowane specjalnie dla rowerzystów Singletracki pod Smrkem, na których świetnie się mogą bawić zarówno początkujący jak i zaawansowani rowerzyści. Jednak nie są to jedyne trasy w tym miejscu. W okolicznych górach jest mnóstwo świetnych, często zapomnianych dróg i ścieżek. Część z nich jest łatwa, część trudna technicznie i często żeby nie przesadzić przydaje się pomoc lokalnego przewodnika.

Na proponowanej wycieczce pokażemy Wam Świeradów jakiego nie znacie. Pojeździmy po trasach znanych tylko lokalnym rowerzystom, a nawet te ogólnie znane pokażemy w nowym świetle, łącząc je w unikalne kombinacje. Będziecie mogli poczuć na własnej skórze specyficzną atmosferę panującą w Górach Izerskich – w końcu nie bez przyczyny kręcili tutaj “Wiedźmina” i “Opowieści z Narnii.”

Techniczny poziom trudności planowanej wycieczki będzie szeroko pojętym All-mountain, czyli nie za łatwo, nie za trudno. Będziemy jeździć po ścieżkach naturalnych, szlakach turystycznych, drogach leśnych i szutrach, czyli raczej bez stromizn oraz długich sekcji technicznych – mniej więcej to co znacie z naszego szkolenia Podstawowego+ teren czy Tylko dla kobiet. Jakieś kamienie czy korzenie na pewno się na nich pojawią, ale na siłę ich nie będziemy szukać. Skupimy się przede wszystkim na tym, żeby odwiedzić ciekawe turystycznie miejsca (punkty widokowe, ciekawostki przyrodnicze, schroniska, inne atrakcje turystyczne) i pooddychać świeżym górskim powietrzem. Jest to idealny wybór dla tych którzy chcą aktywnie wypocząć w towarzystwie ludzi opodobnych pasjach i z pięknymi widokami, a wybór trasy zostawić komuś innemu. Należy tylko być przygotowanym na jazdę cały dzień, więc trochę kondycji się przyda (poziom średni).

Trasa wycieczki będzie na bieżąco dostosowywana do oczekiwań i wymagań grupy. W przypadku grupy większej niż 5 osób wycieczkę będzie prowadzić dwóch przewodników, co będzie umożliwiało ewentualny podział uczestników na dwa poziomy trudności.

Prowadzenie wycieczki przez dwóch przewodników, ma na celu również zapewnienie możliwie największej płynności jazdy, również w sytuacji niespodziewanych awarii.

Wycieczka ma charakter rekreacyjno-turystyczny. Co prawda spędzimy w górach cały dzień, jednak tempo jazdy będzie spokojne i nie zabraknie czasu na podziwianie widoków, zrobienie kilku zdjęć i przerwę w schronisku czy na deptaku.

Przed zapisaniem się przeczytaj Regulamin wycieczek

ZAPISZ SIĘ
 • Termin: 21.07.2018
 • Miejsce zbiórki: taras (deptak) przed Halą Spacerową Domu Zdrojowego w Świeradowie-Zdroju
 • Godzina zbiórki: 9:30
 • Czas trwania: do 8 godzin
 • Cena: 90 zł od osoby
 • Ilość uczestników: do 10 osób

Mapa miejsca zbórki


Wyświetl większą mapę

Co trzeba mieć ze sobą

 • Sprawny rower
 • Kask rowerowy
 • Zapasową dętkę oraz pompkę
 • Zapas jedzenia i picia na cały dzień jazdy
 • W przypadku niepewnej pogody kurtkę lub bluzę
 • Gotówkę na ewentualny obiad w schronisku

 

Zapisz się za pomocą poniższego formularza na:

21.07.2018 – Wycieczka w Świeradowie-Zdroju