23.06.2018 – Wycieczka w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba jest chyba znana każdemu miłośnikowi dwóch kółek w Polsce. Odbywa się tu szereg imprez rowerowych, w tym Festiwal Rowerowy i jedne z trudniejszych zawodów XC w kraju. I trudno się dziwić – szlaków dostępnych dla rowerzystów wokół tego miasta jest tyle, że łatwo się zgubić albo przestrzelić z poziomem trudności.

Dlatego my chcemy pomóc Wam rozwikłać tą plątaninę dróg i pokazać najlepsze oblicze Szklarskiej Poręby – nie tylko to znane turystom, ale przede wszystkim jej miłośnikom. Przekonacie się na własnej skórze jak niepowtarzalny klimat panuje w okolicy tego miasta i jak przyjemne są tam trasy. I to nie tylko te ogólnie znane, ale też takie, o których wiedzą tylko niektórzy miejscowi. Całość połączymy w unikalną kombinację, która pozwoli na ten jeden dzień zapomnieć o wszystkim innym i cieszyć się rowerem w górach.

Techniczny poziom trudności planowanej wycieczki będzie szeroko pojętym All-mountain, czyli nie za łatwo, nie za trudno. Będziemy jeździć po ścieżkach naturalnych, szlakach turystycznych, drogach leśnych i szutrach, czyli raczej bez stromizn oraz długich sekcji technicznych – mniej więcej to co znacie z naszego szkolenia Podstawowego+ teren czy Tylko dla kobiet. Jakieś kamienie czy korzenie na pewno się na nich pojawią, ale na siłę ich nie będziemy szukać. Skupimy się przede wszystkim na tym, żeby odwiedzić ciekawe turystycznie miejsca (punkty widokowe, ciekawostki przyrodnicze, schroniska, inne atrakcje turystyczne) i pooddychać świeżym górskim powietrzem. Jest to idealny wybór dla tych którzy chcą aktywnie wypocząć w towarzystwie ludzi o podobnych pasjach i z pięknymi widokami, a wybór trasy zostawić komuś innemu. Należy tylko być przygotowanym na jazdę cały dzień, więc trochę kondycji się przyda (poziom średni).

Trasa wycieczki będzie na bieżąco dostosowywana do oczekiwań i wymagań grupy. W przypadku grupy większej niż 5 osób wycieczkę będzie prowadzić dwóch przewodników, co będzie umożliwiało ewentualny podział uczestników na dwa poziomy trudności.

Prowadzenie wycieczki przez dwóch przewodników, ma na celu również zapewnienie możliwie największej płynności jazdy, również w sytuacji niespodziewanych awarii.

Wycieczka ma charakter rekreacyjno-turystyczny. Co prawda spędzimy w górach cały dzień, jednak tempo jazdy będzie spokojne i nie zabraknie czasu na podziwianie widoków, zrobienie kilku zdjęć i przerwę w schronisku czy na deptaku.

Przed zapisaniem się przeczytaj Regulamin wycieczek

ZAPISZ SIĘ
 • Termin: 23.06.2018
 • Miejsce zbiórki: Stacja kolejowa Szklarska Poręba Górna
 • Godzina zbiórki: 9:30
 • Czas trwania: do 8 godzin
 • Cena: 99 zł od osoby
 • Ilość uczestników: do 10 osób

Mapa miejsca zbórki


Wyświetl większą mapę

Co trzeba mieć ze sobą

 • Sprawny rower
 • Kask rowerowy
 • Zapasową dętkę oraz pompkę
 • Zapas jedzenia i picia na cały dzień jazdy
 • W przypadku niepewnej pogody kurtkę lub bluzę
 • Gotówkę na ewentualny obiad w schronisku

 

Zapisz się za pomocą poniższego formularza na:

23.06.2018 – Wycieczka w Szklarskiej Porębie