Wygodny rower

Kupiłeś rower, ale nie wiesz jak go ustawić? Czujesz się na nim trochę nieswojo? Eksperymentujesz ze wszystkimi pokrętłami przy amortyzatorach, ale zawieszenie dalej nie działa idealnie? Przygotowaliśmy ofertę właśnie dla Ciebie! Wspólnie ustawimy rower dokładnie pod Ciebie, dzięki czemu będzie Ci się jeździło jeszcze przyjemniej.

Oczywiście nawet idealnie dobrany rower nie zastąpi dobrej techniki jazdy. Jednak warto zadbać o to, żeby móc ufać swojej maszynie. W momencie, gdy jest ona ustawiona dokładnie pod Twoje preferencje, wymagania i styl jazdy, będzie Ci łatwiej pokonywać Twoje ulubione ścieżki. Dlatego oprócz szkoleń techniki jazdy, można się z nami umówić na sesje dostosowywania roweru oraz amortyzacji do rowerzysty. Sesje są podzielone na dwa rodzaje:

  1. Ustawianie amortyzacji pod preferencje rowerzysty
  2. Dostosowanie roweru – dobór i ustawienie komponentów w rowerze

Ustawianie amortyzacji pod preferencje rowerzysty

Prawie każdy wie, że aby amortyzatory w rowerze spełniały swoje zadanie, muszą być precyzyjnie ustawione pod danego rowerzystę i jego styl jazdy. Jednak mało kto wie jak to dokładnie zrobić. Zadania nie ułatwiają ani bardzo lakoniczne instrukcje producentów amortyzatorów, ani dziesiątki rozpowszechnionych fałszywych mitów. Natomiast ilość dostępnych regulacji w amortyzatorach cały czas rośnie.

Przez długie lata własnych doświadczeń oraz pracy z rowerzystami na szkoleniach techniki jazdy udało się nam wypracować skuteczne metody ustawienia amortyzacji. Nasze podejście zakłada przede wszystkim wyrzucenie do kosza wszystkich gotowych tabelek ustawień. Zamiast na nich skupiamy się przede wszystkim na ustaleniu preferencji i stylu jazdy danej osoby. Następnie wspólnie szukamy idealnego ustawienia, stawiając na dużą ilość jazd próbnych z różnymi ustawieniami na naszych pętlach testowych.

Podczas strojenia amortyzacji każdą dostępną regulację i każdy krok ustawień wyjaśniamy w najmniejszych szczegółach, tak aby każdy je rozumiał i mógł samodzielnie wprowadzać ewentualne korekty po zakończonej sesji.

Na sesję ustawiania amortyzacji można się z nami umówić w Świeradowie-Zdroju, Szklarskiej Porębie lub na Ślęży (40 km na południe od Wrocławia).

Koszt sesji wynosi 250 zł, czas trwania to ok. 3 godziny

Sesja jest przeprowadzana w charakterze zajęć indywidualnych. Umówić się z nami można wypełniając formularz kontaktowy na dole strony lub pisząc maila na info@pomba.pl

Dostosowanie roweru

Nawet najdroższy rower nie będzie się nadawał do jazdy, jeśli jego użytkownik nie czuje się na nim wygodnie. Dlatego kupując rower, bardzo skrupulatnie dobieramy rozmiar ramy. Owszem, jest to bardzo ważne, ale tak naprawdę jest to jeden z wielu czynników wpływających na komfort jazdy. Szerokość kierownicy, długość i wznios mostka, profil chwytów kierownicy czy wysokość i kształt siodła – wszystkie te komponenty mogą zrobić dużą różnicę. Niestety ich fabryczne zestawienia są dość przypadkowe, więc nie zawsze wszystkim pasują. Jest to poniekąd logiczne – w końcu każdy jest inny.

Eksperymentowanie samemu z różnymi komponentami jest bardzo czasochłonne i kosztowne. Dlatego oferujemy łatwiejszy sposób – zgłosić się do nas. Nie tylko pomożemy Ci dopasować rower idealnie pod siebie, ale dodatkowo umożliwimy wypróbowanie sporej ilości komponentów bez konieczności ich kupowania. Mamy tylko jeden wymóg – rozmiar ramy powinien być dobrze dobrany do rowerzysty. W przeciwnym razie samymi komponentami trudno cokolwiek zdziałać.

Bazujemy na wieloletnim doświadczeniu oraz skupiamy się na uzyskaniu takiej konfiguracji komponentów, która zwiększy komfort jazdy oraz pewność prowadzenia roweru w terenie. Jest to zupełnie inna zasada niż w większości usługach typu "bike fitting", które opierają się na sztywnych regułach i skupiają jedynie na największej efektywności pedałowania.

Sesja odbywa się w terenie i zakłada próbowanie na pętli testowej różnych kombinacji ustawień wszystkich elementów kokpitu, siodła i pedałów. Dzięki porównywaniu Twoich wrażeń z jazdy, znajdujemy rozwiązanie, które sprawdza się najlepiej.

Zapewniamy szeroką gamę dostępnych komponentów oraz ich montaż do Twojego roweru.

Rower zgrany z rowerzystą to nie tylko większa pewność siebie w terenie oraz lepszy komfort jazdy, ale przede wszystkim mniejsze ryzyko bolesnych urazów i nadwyrężeń!

Na sesję dostosowywanie roweru do preferencji rowerzysty można się z nami umówić w Świeradowie-Zdroju, Wrocławiu lub na Ślęży (40 km na południe od Wrocławia).

Koszt sesji wynosi 250 zł, czas trwania to ok. 3 godziny

Sesja jest przeprowadzana w charakterze zajęć indywidualnych. Umówić się z nami można wypełniając formularz kontaktowy na dole strony lub pisząc maila na info@pomba.pl

Formularz kontaktowy

Chcę zapisać się na (wymagane)
ustawienie amortyzacjiwygodny rower

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Termin na który chcesz się zapisać

Lokalizacja
ŚwieradówSzklarskaWrocławGóra Ślęża

Opis roweru

Treść wiadomości