Pojeżdżawki

Pojeżdżawki są zupełnie luźną i niezobowiązującą formą spotkania się w grupie rowerzystów i pojeżdżenia razem po okolicznych trasach. Głównym celem jest poznanie nowych osób, rozmowy z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i wspólna zabawa. Oczywiście jazda na rowerze jest nieodłącznym elementem pojeżdżawek, ale będziemy ją traktować z lekkim przymróżeniem oka.

Pojeżdżawki są też świetną okazją do spotkania się nami, czyli ekipą POMBA. Więc jeśli macie jakieś pytania lub konsultacje, to możecie nas zagadać właśnie na Pojeżdżawkach. Oczywiście Pojeżdżawki mają charakter otwarty i darmowy. Nie obowiązują na nie żadne zapisy itp. Wystarczy zapamiętać datę i godzinę, przyjechać na miejsce zbiórki i wspólnie pojeździć.

Organizujemy dwie serie Pojeżdżawek, które wyjaśniamy poniżej.

Pojeżdżawka Wrocławska

W każdą drugą środę miesiąca będziemy się spotykać o 17:00 gdzieś we Wrocławiu. To pokręcimy się po pumptracku, to poskaczemy, to pośmigamy po Lasku Osobowickim – wszystko zależy od nastroju. Lokalizacje spotkań będziemy wrzucać odpowiednio wcześniej.
Następna Pojeżdżawka Wrocławska już 12.09.2018, zbiórka na parkingu w Lesie Osobowickim, pozostałe terminy i lokalizacje podamy już wkrótce.

Mapa z lokalizacją zbiórki w Lesie Osobowickim: 
Wyświetl większą mapę

 

W każdy ostatni wtorek miesiąca będziemy się spotykać gdzieś w Sudetach Zachodnich.

Terminy i lokalizacje Pojeżdżawek Sudeckich

29.05.2018, Świeradów Zdrój – Świeradowski klasyk, czyli zaliczenie zjazdów ze Stogu Izerskiego i Sępiej Góry. Piękne widoki i 1200 m przewyższenia pełne kamieni różnych kształtów i wielkości – kwintesencja dobrej zabawy. Zbiórka o godz. 18:00 na parkingu na przełęczy pomiędzy Świeradowem a Czerniawą (200 m powyżej kolei gondolowej, gdzie swój początek ma singletrack Zajęcznik oraz Czerniawska Kopa).

26.06.2018, Piechowice – Pociąg do Szklarskiej, czyli pełne wykorzystanie infrastruktury koło Szklarskiej Poręby – tej kolejowej i tej rowerowej. Zaczynamy od odnowienia znajomości z PKP, które teleportują nas z Piechowic do Szklarskiej Poręby. Zarobione w ten sposób przewyższenie wykorzystujemy do zrobienia jak największej ilości jak najlepszych zjazdów pomiędzy tymi miejscowościami. Malownicze widoki, niezapomniane trasy i relaksujący podjazd – dobry klucz do spędzenia wieczora. Zbiórka 17:40 (spóźnienia odradzamy, bo pociąg nie czeka) na stacji kolejowej w Piechowicach.

Mapa z lokalizacją zbiórki:

Wyświetl większą mapę

31.07.2018, Świeradów Zdrój – Pumptrack-owe JAM SESSION, czyli kręcenie się po naszym pumptrack-u w świetle zachodzącego słońca. Przyjedziemy uzbrojeni w playlisty i przenośnego grilla, więc nie zapomnijcie zabrać luzu i kiełbasek. Zbiórka o godz. 18:00 na parkingu na przełęczy pomiędzy Świeradowem a Czerniawą (200 m powyżej kolei gondolowej, gdzie swój początek ma singletrack Zajęcznik oraz Czerniawska Kopa).

Mapa z lokalizacją zbiórki:

Wyświetl większą mapę

28.08.2018, Rudawy Janowickie – Korona Rudaw Janowickich, czyli objazdówka po Sokoliku i Krzyżnej Górze. Pojeździmy po najlepszych trasach w okolicy w najlepszej kolejności z możliwych. Zbiórka o godz. 18:00 na parkingu na Przełęczy Karpnickiej.

Mapa z lokalizacją zbiórki:

Wyświetl większą mapę

25.09.2018, Przesieka – “Gdzie one są?”, czyli przejażdżka w okolicach projektowanych przez nas singletracków. Będziecie mogli podejrzeć ich przebieg i zobaczyć jak można je połączyć z istniejącymi już ścieżkami. Oczywiście nie zabraknie też jazdy po świetnych trasach, których w okolicach Borowic i Przesieki nie brakuje. Zbiórka o godz. 17:00 na ulicy Żołnierskiej 79, Podgórzyn (Tramwaj w Podgórzynie)

Mapa z miejscem zbiórki:

Wyświetl większą mapę

30.10.2018, Świeradów Zdrój – Wypasanie na Hali, czyli chillout na Hali Izerskiej. Wbijemy się na górę, posiedzimy w Chatce Górzystów i wrócimy do Świeradowa tajemniczym zjazdem znanym tylko miejscowym. Zbiórka o godz. 17:00 na parkingu na przełęczy pomiędzy Świeradowem a Czerniawą (200 m powyżej kolei gondolowej, gdzie swój początek ma singletrack Zajęcznik oraz Czerniawska Kopa).

Mapa z lokalizacją zbiórki:

Wyświetl większą mapę