Sezonie 2018, przybywaj!

Czas wybudzić się z zimowego snu i przypomnieć sobie jak fajny jest rower MTB! Śnieg wprawdzie leży, ale jest go tyle, że nawet w wyższych górach spokojnie można śmigać na dwóch kółkach. Dlatego odkurzcie swoje maszyny, sprawdźcie czy wszystkie kółka się kręcą, a linki są naprężone i zacznijcie pracować nad formą na otwarcie sezonu rowerowego 2018!

Wiadomo jednak, że samemu jeździć ponuro, zwłaszcza jak technika się przez zimę zakurzyła. Dlatego zapraszamy do odświeżenia jej podczas wspólnej jazdy na tegorocznych szkoleniach techniki jazdy POMBA. Terminy są już opublikowane na naszej stronie, więc śmiało się można zapisywać, planować urlopy i wyjazdy w góry.

Większość szkoleń rozpoznacie z lat poprzednich, ale mamy także dwie nowości – szkolenia Rozpocznij przygodę z MTB oraz szkolenia zaawansowane bike park. Jak same nazwy sugerują rozszerzają ona naszą ofertę o coś dla zupełnych początkujących rowerzystów oraz coś dla tych średnio zaawansowanych, którzy chcą latać wyżej i dalej.

Szkolenia Rozpocznij przygodę z MTB pozwolą każdemu przekonać się na własnej skórze, czy jazda na rowerze górskim jest faktycznie tak świetną przygodą jak słyszeli. Zapisując się na nie nie musicie się martwić kondycją, faktem że jeździliście na rowerze tylko po asfalcie oraz brakiem wiedzy do czego służą te wszystkie dziwne dźwigienki przy kierownicy. Nasi instruktorzy sprawnie przekażą tyle wiedzy o rowerze górskim i technice jazdy na nim, żeby nawet zupełny początkujący mógł świetnie się bawić na wąskich leśnych ścieżkach.

Z kolei szkolenia zaawansowane bike park pozwolą zrobić krok do przodu tym rowerzystom, którzy chcą popracować nad swoimi skokami. Wybraliśmy do tego idealne miejsce – Black Mountain Bike Park Elstra, który możecie znać choćby z opisu z naszych artykułów (więcej przeczytasz tu i tu). Ilość i różnorodność sekcji do latania jest tam gigantyczna – stoliki, dropy, step-up-y, step-down-y, road gap-y i wiele wiele innych. Aż żal nie spróbować wszystkiego, dlatego program szkoleń jest dwudniowy. Pozwoli to oswoić się nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami i płynnie przejść z rozgrzewki na łatwiejszych sekcjach do tych najtrudniejszych. A w kolejnych powtórzeniach będzie pomagał wyciąg, dzięki czemu całą energię będzie można poświęcić na ćwiczenia.

Uczestnicy szkoleń będą z nich wychodzić nie tylko z wiedzą, ale także pakietem zniżek. W tym roku szkolenia POMBA wspiera firma Dainese, producent wysokiej jakości ochraniaczy i ciuchów rowerowych. Będziecie mogli zobaczyć je w akcji na instruktorach i podpytać jak się sprawdzają, a potem kupić ze zniżką 20%. Partnerem szkoleń jest także emtb.pl, dystrybutor na Polskę marki BikeYoke i Cavalerie. Słyszeliście o sztycach Revive? Albo o rowerach na pasek ze skrzynią biegów? Dzięki wzięciu udziału w naszych szkoleniach możecie je kupić 10% taniej na sklep.emtb.pl.

Nie przedłużając zapraszamy do zapisów i do zobaczenia na szlaku!

Ekipa POMBA