Co to są zrównoważone trasy rowerowe – film

Jednym z naszych celów jest to, aby w Polsce można było jeździć rowerem górskim po ścieżkach na najwyższym światowym poziomie. Dlatego promujemy i projektujemy singletracki – zrównoważone trasy rowerowe. Mają one minimalny wpływ na środowisko, znakomicie wpisują się w krajobraz, a przy okazji świetnie się po nich jeździ. Rowerzystów nie trzeba przekonywać o ich zaletach, bo mieli szansę je pokochać w Świeradowie-Zdroju czy w Czechach. Jednak żeby powstawało ich coraz więcej, trzeba je dobrze przedstawić potencjalnym inwestorom, którzy nie zawsze mieli styczność z MTB. Dlatego stworzyliśmy film “Co to są zrównoważone trasy rowerowe – singletracki?”.

W filmie wyjaśniamy w prosty i klarowny sposób co to są zrównoważone trasy rowerowe, kto na nie przyjeżdża, jaki wpływ mają na lokalne środowisko i ekonomię. Wypowiadają się na nim rowerzyści (zarówno lokalni jak i przyjezdni), przedstawiciele nadleśnictw i władz, na których terenach są singletracki, a także właściciele okolicznych biznesów. Materiały przygotowywaliśmy w Świeradowie-Zdroju na istniejących ścieżkach, więc można od razu zobaczyć jak wygląda zrealizowana inwestycja.

Zapraszamy więc do oglądania i korzystania z przygotowanego materiału. Można go wykorzystać np. przedstawiając pomysł zbudowania tego typu ścieżek Radzie Miasta. Jeśli potencjalny inwestor będzie zainteresowany tego typu inwestycją, możemy pomóc w dalszych krokach, wymagających już doświadczenia i bardziej szczegółowej wiedzy.