Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018

Wiosna coraz bardziej wypiera zimę, więc czas się szykować do sezonu rowerowego. Szykować sprzęt, kupować nowe części, robić pierwsze przejażdżki czy wziąć udział w naszych szkoleniach, które ruszyły w zeszły weekend. Można też uczcić rozpoczęcie sezonu w gronie innych zarażonych rowerowym bakcylem, np. na drugiej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego.

20-22 kwietnia Hala Stulecia we Wrocławiu stanie się areną rowerowego szaleństwa. Chcesz wiedzieć co nowego w branży? Na targach turystyczno-rowerowych znajdziesz wszystko od rowerów przez wyposażenie po odzież. Ciekawi cię w jaką stronę zmierza kolarstwo rowerowe w Polsce? Zajrzyj na Rowerowe Forum Metropolitarne i weź udział w debacie, warsztatach czy panelach dyskusyjnych. Chcesz się po prostu rozerwać? Całemu wydarzeniu towarzyszy szereg mniejszych imprez. Chcesz się pościgać na cargo bike’ach? Wziąć udział w zawodach w hamowaniu na ostrym kole? Spędzić czas z rodziną? Tu na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Całe wydarzenie zapowiada się interesująco, choć nas ciekawi najbardziej Rowerowe Forum Metropolitarne. Sami będziemy czynnie brać udział w panelu III forum (Zielona infrastruktura a infrastruktura rowerowa) – Maciej Pająk opowie o trasach MTB w obszarach górskich. Z kolei Jacek Kramarz, Nadleśniczy ze Złotoryi w panelu IV (Modele współpracy przy budowie tras rowerowych) opowie o projektowaniu i budowie tras rowerowych na obszarze Nadleśnictwa Złotoryja. Także będzie okazja dowiedzieć się więcej o naszym projekcie zrównoważonych tras rowerowych w Górach Kaczawskich.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia – festiwalrowerowy.eu:
Rowerowe Forum Metropolitarne
Pełna lista wystawców na targach
Wydarzenia towarzyszące