O kursach

Uwielbiasz każdą chwilę spędzoną na dwóch kółkach? Rower to Twoja pasja, którą chcesz dzielić z innymi? To może zrób z tego sposób na życie? My tak zrobiliśmy i nie chcemy wracać. Nasze biuro to las, przygotowania do pracy to wyjścia na rower, a w górach mieszkamy, żeby nie dojeżdżać do roboty. Już zazdrościsz? Niepotrzebnie – właśnie ruszamy z serią kursów na przewodnika i instruktora MTB, dzięki którym Ty też możesz zmienić swoją codzienność na taką na dwóch kółkach.

Kursy są podzielone na trzy poziomy, z których każdy otwiera nowe możliwości zawodowe, a kolejne je powiększają. Dzięki temu można szybko zacząć pracować w branży.

  • Poziom 1 – Kurs przewodnika MTB
  • Poziom 2 – Kurs instruktora MTB
  • Poziom 3 – Kurs EO-MTBING (europejski)

Kursy należy przechodzić liniowo, czyli po ukończeniu pierwszego poziomu przejść na drugi, a potem trzeci. Wynika to z prostego faktu – wiedza przekazywana na poziomie pierwszym jest niezbędna na poziomie drugim, itd.

Oczywiście są osoby w Polsce, które już pracują jako przewodnicy i instruktorzy MTB. Część z nich pracuje lub chciałaby pracować za granicą, w czym pomaga certyfikat EO-MTBING, który zwiększa rozpoznawalność oraz uprawnia do pracy w krajach partnerskich EO-MTBING, w tym w krajach z restrykcjami. Ponieważ te osoby mają dużo wiedzy i doświadczenia w zawodzie my chcemy im pomóc w skrócony sposób uzyskać prawo do egzaminu europejskiego. Na kursie pierwszej generacji uzupełnimy ich wiedzę, tak aby mieli zrobioną ilość godzin z danych zagadnień wymaganą przez kraje partnerskie projektu. Taki uproszczony kurs będziemy robić tylko w tym sezonie.

Bardziej szczegółowe poszczególnych poziomów można uzyskać po kliknięciu w ich nazwy w tym artykule albo na liście rozwijanej Kursy przewodnika/instruktora.

Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego warto posiadać europejski certyfikat EO-MTBING, kliknij tutaj.