Prezentacja projektu karkonoskich singletracków

Projekt powstania zrównoważonych tras rowerowych w Karkonoszach nabiera coraz większego rozpędu. Nasza ekipa terenowa zakończyła już etap wyznaczania korytarza i przeszła do flagowania. Z kolei ekipa „papierkowa“ miała wczoraj okazję zaprezentować koncepcję tras w Miejskim Domu Kultury Muflon w Sobieszowie.

Na prezentacji pojawiły się media, partnerzy projektu, radni i rowerzyści, w tym Maja Włoszczowska, na której wsparcie zawsze można liczyć przy dobrych inwestycjach rowerowych. To wspólnie z nią namówiliśmy prezydenta Jeleniej Góry do udziału w projekcie. Od tego się zaczęło, a potem naszą wizją zarażaliśmy kolejnych inwestorów. Do miasta Jelenia Góra dołączyli kolejni partnerzy – miasto Piechowice, gmina Podgórzyn wraz z Nadleśnictwami Śnieżka i Szklarska Poręba oraz Karkonoskim Parkiem Narodowym. Wszyscy docenili potencjał turystyczny zrównoważonych tras rowerowych.

Prezentacja naszej koncepcji tras spotkała się z pozytywnym odbiorem, więc pozostaje nam tylko ostro pracować, aby oddać projekt budowlany w lutym 2018. Mamy nadzieję, że aura będzie dopisywać pracom terenowym, a współpraca z partnerami będzie przebiegać równie sprawnie jak dotychczas. Potem trzeba będzie tylko poczekać na zakończenie prac budowlanych i będzie można śmigać po ponad 40 km zrównoważonych tras rowerowych. Na razie na zachętę możecie zobaczyć mapki z orientacyjnym przebiegiem tras i ich wizualizacje.

Przebieg z podziałem na pętle

Przebieg z podziałem na poziomy trudności