Relacja z Buduj z POMBA w Świeradowie

16 i 17 kwietnia w na świeradowskich Singletrackach odbyła się druga już akcja Buduj z POMBA. Z waszą pomocą udało się nam nadać kształt ścieżce, która ma połączyć dwie polskie pętle singli. Wygląda teraz trochę jak węższa rzymska droga brukowana kamieniami.

Pogoda sprzyjała pracom, wbrew prognozom o deszczu i burzach. Owszem, trochę pokropiło, ale były to tylko przelotne opady, a brak upału sprzyjał pracy fizycznej. Szkoda tylko, że prognozy wystraszyły niektórych chętnych. Na szczęście nie wszystkich, a jeden śmiałek nawet zabrał ze sobą całą swoją rodzinę. W efekcie szlak budowały też dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Znaleźliśmy dla nich odpowiednio lekkie zadanie, a ich niesłabnąca energia dodawała sił i chęci pracy pozostałej ekipie. Wszystkim dziękujemy za włożony wysiłek i stworzenie świetnej atmosfery.
2016-04-17_14-39-02_DSC_2572
Nie będzie to ostatnia tego typu akcja w Świeradowie, niedługo zorganizujemy następną. Mamy nadzieję, że pojawi się na niej więcej chętnych i prace będą mogły iść szybciej. Śmiałek z rodzinką już się zapowiadał, ale liczymy, że środowisko zbierze się w sobie i nie będzie zrzucać budowania szlaków na dzieciaki.

Przy okazji zapraszamy na najbliższe Buduj z POMBA do Zabrza, które odbędzie 21-22 maja.